VI WROCŁAWSKI KOROWÓD NADZIEI - DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM

Fundacja ,,Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” oraz Strażą Miejską Wrocławia zorganizowały VI Wrocławski Korowód Nadziei – paradę osób wspierających pacjentów Kliniki Przylądek Nadziei.

Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” w 2017 roku świętowała 26 lat działania – w tym czasie pomogła ponad 5000 dzieci chorych na raka. Fundacja należy do najbardziej rozpoznawalnych w Polsce, o czym świadczy fakt, że od wielu lat znajduje się na liście 10 organizacji, które otrzymują największą pomoc finansową z tytułu odpisu 1% podatku. Jest to jednocześnie symbolem zaufania i renomy, jakimi możemy się poszczycić.

Fundacja dla dzieci chorych na raka pomaga małym pacjentom wrocławskiej kliniki onkologii dziecięcej – Przylądek Nadziei. Klinika powstała z inicjatywy naszej fundacji i dziś stanowi największy w Polsce dziecięcy ośrodek przeszczepowy. Lekarze oraz pielęgniarki każdego roku walczą tu o życie 2000 tysięcy dzieci przybywających na leczenie do Wrocławia z całego kraju. Fundacja może wspomagać ten nowoczesny szpital dzięki pomocy darczyńców oraz wolontariuszy – przede wszystkim pokrywa koszty leków dla dzieci i rehabilitacji oraz finansuje zakup sprzętu medycznego. Dodatkowo wspiera badania naukowe umożliwiające poprawienie diagnostyki i skuteczności leczenia.

Zarówno chore dzieci, jak i ich bliscy oraz niosący pomoc lekarze są otoczeni opieką Kliniki Mentalnej. Stworzyła ją nasza fundacja dla dzieci. Chcemy zapewnić dzieciom, rodzicom, lekarzom i personelowi kompleksową opiekę psychologiczną. Fundacja, której ambasadorką jest Martyna Wojciechowska, oferuje dzieciom terapię przez sztukę, film, muzykę czy taniec, natomiast dla rodziców oraz lekarzy organizuje specjalne warsztaty. Wierzymy, że tak szeroki zakres działań będzie dla dzieci i ich rodziców skutecznym wsparciem w walce z rakiem.

https://naratunek.org/1-2/

https://naratunek.org/nasze-dzieci/

Formowanie pochodu miało miejsce przy ulicy Sanockiej - patrole konne Straży Miejskiej Wrocłwia i Łodzi. wojskowa orkiestra reprezentacyjna, formacja Zgraja, Cheerleaders Wrocław, tancerki Al-Mara, mażoretki z Trzebnicy i z Branic, zespoły folklorystyczne, tancerki brzucha, szczudlarze, akrobaci, oraz uczniowie wrocławskich i podwrocławskich szkół.

Wieloosobowy "Korowód Nadziei" przeszedł ul. Zaolziańską, Powstańców Śląskich, Świdnicką, Widok i Szewską aż do Rynku.

Na wrocławskim Rynku wolontariusze (w tym także strażnicy miejscy) prowadzili akcję zbierania datków. Ogromne podziękowania za ofiarność i życzliwość dla wrocławian ale nie tylko. Do puszek swoje datki rzucali także goście z Krakowa, Poznania, Warszawy, Milicza a także turyści z Włoch i Hiszpanii.

Przed sceną zostało uformowane wielkie serce – osoby w nim stojące podniosły czerwone kartoniki, które zostały sfotografowane z drona – ten znak NADZEI zostanie pokazany małym pacjentom.

Jesteśmy dumni, że w naszym mieście jest tylu ludzi dobrej woli a my strażnicy mogliśmy razem z nimi, choć trochę, pomóc.KOROWÓD NADZIEI PLAKAT

 

 

 

 

 Infolinia U.M
 Informator
 Rozkład jazdy
 Mapy